Kragujevac Wild Boars 67-Jagodina Black Hornets 27

Print Friendly, PDF & Email

Ogroman pad u igri Stršljena u drugom poluvremenu

Sudar dva šampiona tj.dva  jedina do sada neporažena tima u prvoj SAAF ligi Srbije  se desio ovog vikenda u Kragujevcu  na stadionu Čika Dača .Pognute glave sa gostujućeg terena vratili su se jagodinski Stršljeni .

Utakmica je počela odlično za jagodinske Stršljene koji su u prvom delu imali odličnu pas igru .Kao da su godinama u prvoj ligi Jagodinci su se suprostavili šampionu iz Kragujevca ,bez respekta i taktiziranja .

Jagodinci su stalno vodili u pas igri zahvaljujući odličnoj igri svog qvotera Austin Stubbs i najviše raspoloženog trkača na toj utakmici Bogdana Pavlovića (WR).Austin je bacao dobro paseve   na ovoj utakmici i to je bilo dovoljno za čak tri tačdauna mladog srbskog juniorskog reprezentativca .

Jednom se u listu poentera na ovoj utakmici upisao i drugi import u timu Anthony Ratliff (DB,RB)  i to je bilo sve što je Jagodinska ekipa pokazala na ovoj utakmici .

Manji broj igrača u rosteru jagodinske ekipe je rezultirao da se u drugom poluvremenu vidi samo domaća ekipa . Povreda nekih ključnih igrača i slabe zamene su rezultirale ogromnim zaostatkom u drugom delu meča .

Za domaći tim u prvom poluvremenu golove su dali  Strahinja Stepović (dva puta), i Stefan Đurić i Filip Nedeljković (po jednom) a u drugom delu proradio je Džošua Kezada koji je bio nerazrešiva enigma za jagodinsku ekipu .Doduše postigao je samo jedan tačdaun ali je bio u većem delu poluvremena nezaustavljiv.

Poene za kragujevačku ekipu su postigli još i Đurić dva puta i Milorad Živković jednom, dok je Stepović odlično odigrao u specijalnom timu , poentirajući  vraćanjem panta. Novo pojačanje, defanzivni bek iz Brazila Rafael da Kruz Menezes, dobro je odreagovao u odbrani vraćanjem intersepcije,pa je  tako postavio konačan rezultat 67 : 27.

Ovom pobedom kragujevčani su ostali jedina neporažena ekipa u domaćem prvenstvu a jagodincima ostaje da drugo mesto brane protiv dve veoma jake ekipe Indijanaca iz Inđije i beogradskih Vukova !