“Divlji Veprovi” nadigrali šampiona Rusije

Print Friendly, PDF & Email

“Divlji Veprovi”34-“Patriote” iz Moskve 20

U drugom kolu CEFL lige, jedini srpski predstavnici, “Divlji veprovi” iz Kragujevca savladali su na svom terenu “Patriote” iz Moskve, šampione Rusije – 34:20 (7:0, 14:14, 7:0, 6:6).

Posle sedam godina pauze “Veprovi” su ponovo igrali  na stadionu „Sušica“ gde su imali vrlo zapažene uspehe . Preko hiljadu gledalaca je uživalo  u dobrom fudbalu !

Divlji Veprovi Kragujevac -Patriote Moskva

Pobedom na domaćem terenu Veprovi su zadržali šanse da se i ove godine nađu u finalu.

Napad kragujevčana je odlično funkcionisao zahvaljujući odličnom resiveru Strahinji Stepoviću ,kao i amerikancima  Daltonu Oliveiri i Džošui Kezadi koji su postigli sve tačdaune na utakmici.
Iz utakmice u utakmicui nivo igranje odbrane je sve bolji i bolji .

Utakmicu je otvorio Oliver pasom ka Kazedi  koji je postigao tačdaun  trčanjem za  3 jarda a Matija Almaši  je postigao PAT.

Moskovljani su u drugoj četvrtini izjednačili snikom kvoterbeka Igora Černolutskog od 1 jarda , zvanično najboljeg ruskog igrača,Nikolaj Golovač je postigao PAT.

Odmah je usledio odgovor Olivera  dugačkim pasom od  53 jarda ka Strahinji Stepoviću, Almaši  je postigao PAT za rezultat od  – 14:7.

Rusi su se vratili u igru kratkim trčanjem Denisa Strokova od  1 jarda, Golovač je postigao  PAT, ali se Kezada pobrinuo da domaći odu na odmor sa vođstvom,naime  Oliver je bacio  pas 5 jardi ka Kezadi, Almaši je opet postigao  PAT za rezultat – 21:14.

U drugom poluvremenu Oliver je još dva puta sa end zonom spojio Stepovića, otklonivši sve dileme oko pobednika, a u međuvremenu je nadu Patriotama vratio Černolutski, još jednim snikom i neuspešnim pretvaranjem za dva poena .

28:14 Oliver pas 35 jardi ka Stepoviću, Almaši PAT
28:20 Černolutski trčanje 1 jard, neuspešno za dva
34:20 Oliver pas 55 jardi ka Stepoviću, izblokiran PAT

Ovom utakmicom Divlji veprovi su završili ligaški deo takmičenja, sa jednom  pobedom i  jednim porazom, i sada čekaju povoljne vesti iz Moskve, gde se 12. maja sastaju Patriotsi i turski Koč Ramsi.

Turci imaju sve u svojim rukama i u slučaju trijumfa igraće u finalu.

Rusima  je neophodna pobeda sa više od 22 poena razlike a  Kragujevčanima odgovara pobeda  Moskovljana do 21  poena razlike.