Devet medalja za džudo klub „13.maj“

Print Friendly, PDF & Email

Proteklog vikenda u sportskoj hali u Aleksincu održano je prvenstvo centralne Srbije za kadete i poletarce, na kome je učešće uzelo oko 290 takmičara iz 37 klubova cenralne Srbije. Džudisti „13.maja“ iz Jagodine na ovom takmičenju postigli su izuzetan uspeh u veoma jakoj konkurenciji i osvojili pet zlatnih i četiri bronzane medalje.

U kategoriji kadeta, prva mesta i zlatne medalje osvojili su Svetlana Jaćimović, Una Radisavljević i Andrija Stošić koji je dominirao u svojoj kategoriji. Treće mesto i bronzanu medalju osvojio je Stefan Marinković.Navedeni takmičari plasirali su se za prvenstvo države koje će se održati u Beogradu 25. februara.

Prva mesta i zlatne medalje u kategoriji poletaraca osvojili su Mihajlo Đuričić i Andrija Stanković, dok su treća mesta i bronzane medalje osvojili Ognjen Mitić, Filip Pavlović i Anđelija Nićiforović.